BİLİM FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BİLİM FORUM

SİTEMİZ HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR ..!

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ÖSS'de puanlama değişiyor

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

ÖSS'de puanlama değişiyor Empty
MesajKonu: ÖSS'de puanlama değişiyor   ÖSS'de puanlama değişiyor Empty2008-08-22, 08:28

Günün FLAŞ gelişmesi: ÖSS'de puanlama değişiyor
BARAJ PUANLARIN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ RESMEN AÇIKLANDI

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan YÖK Genel Kurulu'nda ÖSS baraj puanlarıyla ilgili karar alındığını bildirerek, yeni baraj sistemine ilişkin olarak "Çok daha fazla kişi 160 ve 185'in üzerinde puan alabilecek" dedi.

YÖK Genel Kurulu'na gelen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Yarımağan, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yarımağan, baraj kararın alındığını belirtirken, "Karar alındı, açıklayacaklar. Ben yetkili değilim. Öğrencilere iyi haberi YÖK açıklayacak" dedi.

Önerinin kendisini tatmin edip etmediği yönündeki soruya ise Yarımağan, "Öneri beni tatmin etti. Görüş alışverişinde bulunduk" dedi.

Yarımağan, barajlar konusunda kendisinin önerdiği puanlama sisteminde değişikliğin olup olmayacağı yönündeki soruya ise "Yani çok daha fazla öğrenci 160 ve 185'in üzerinde puan alabilecek. YÖK açıklamayı yapacak. Ben daha sonra bununla ilgili teknik açıklamayı yapacağım" yanıtını verdi.
http://bilimforum.yetkinforum.com

ÖSS'de puanlama değişiyor
1 sayfadaki 1 sayfası